• (06273) 6-43-21
  • flashserver@ukr.net

Угледар ОнлайнУгледар ОнлайнУгледар Онлайн

  • Головна
  • Новини
    • Офіційні
    • Приватні
  • Оголошення
  • Публікації
  • Інтерв’ю
  • Фото/відео
    • Фото
    • Відео
  • Пошук
Офіційні
19 квітня 2021
Перегляди: 8

Вугледарське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області повідомляє

Вугледарське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

повідомляє: 

в рамках проведення «Всесвітнього дня безпеки та охорони праці на робочому місці 2021 – Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

протягом 26-30 квітня 2021 р. буде працювати «гаряча телефонна лінія» з питань охорони праці та соціального страхування

тел. (06273) 6-54-32

Офіційні
08 квітня 2021
Перегляди: 24

Всесвітній день безпеки та охорони праці на робочому місці 2021 – Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР

Пандемія COVID-19 змусила уряди, роботодавців, робітників та населення в цілому зіткнутися з безпрецедентними проблемами щодо вірусу та багатьох наслідків, які він справив на світ праці. Всесвітній день безпеки та здоров»я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров»я на роботі (БЗР) для підвищення стійкості для подолання криз зараз і в майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі світу праці.

З моменту виникнення глобальної кризи на початку 2020 року, пандемія COVID-19 мала глибокий вплив скрізь. Пандемія охопила майже всі аспекти світу праці, починаючи від ризику передачі вірусу на робочих місцях і закінчуючи ризиками безпеки та гігієни праці, що виникли в результаті заходів щодо пом'якшення поширення вірусу. Перехід до нових форм організації роботи, таких як широка залежність від дистанційної роботи, наприклад, відкрив багато можливостей для робітників, але також створив потенційні ризики щодо безпеки та гігієни праці, зокрема психосоціальні та насильство.

Всесвітній день охорони праці 2021 зосереджений на використанні елементів системи безпеки та гігієни праці, як це визначено в Конвенції про сприяння безпеці та гігієні праці 2006 р. (187). У звіті про Всесвітній день розглядається, як поточна криза демонструє важливість зміцнення цих систем охорони праці, включаючи служби охорони праці, як на національному рівні, так і на  рівні підприємств.    

МОП скористається цією можливістю для підвищення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення та інвестування в стійкі системи охорони праці, спираючись на регіональні та національні приклади щодо пом'якшення та запобігання розповсюдженню COVID-19 на робочому місці.

Інформація МОП

Офіційні
16 березня 2021
Перегляди: 55

Диплом

            За підсумками діяльності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області по виконанню статутних завдань у 2020 році керівником управління нагороджено начальника Вугледарського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Донецькій області Гудзь Олену Борисівну і визначено кращим начальником відділення.

            Начальника відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Вугледарського міського відділення управління виконавчої  дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Чичило Катерину  Валентинівну за результатами роботи у сфері  матеріального забезпечення застрахованих осіб у 2020 році нагороджено дипломом керівника управління та визначено «Професіоналом справи».

Офіційні
22 лютого 2021
Перегляди: 85

Про внесення змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві та деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників

Вугледарське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області повідомляє наступне.

Уряд затвердив ініційоване Мінсоцполітики і Фондом соціального страхування України (далі – Фонд) спрощення розслідувань смерті медиків від COVID-19. Рішенням Кабінету Міністрів України врегульовано процедуру розслідування випадків смерті медичних працівників внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2021 № 1 «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників» внесено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Даною постановою встановлено, що для розслідування смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, що настала під час дії карантину, встановленого КМУ, та протягом трьох місяців з дати його відміни застосовуються положення розділу «Процедура розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2» Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Документом спрощено процедуру проведення розслідувань гострого професійного захворювання на COVID-19, що призвело до смертельного наслідку, а також внесено зміни до складу комісії з розслідування. Так, Фонд соціального страхування України здійснюватиме фінансування зазначених страхових виплат і допомог на підставі акту розслідування комісії, що складається з представників закладу охорони здоров’я:

  • керівника (спеціаліста) служби охорони праці або посадової особи, на яку керівником закладу охорони здоров’я покладено виконання функцій з охорони праці (голова комісії);
  • посадової особи, відповідальної за організацію лікувального процесу;
  • представника кадрової служби;
  • представника фінансово-економічної служби;
  • представника юридичної служби;
  • представника первинної організації профспілки, представником якої був медичний працівник, що помер внаслідок інфікування (у разі її відсутності – уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці).

Комісія утворюється наказом керівника закладу охорони здоров’я не пізніше наступного робочого дня з дня надсилання повідомлення про настання нещасного випадку. 

У разі незгоди членів сім’ї медичного працівника із висновком розслідування повторне розслідування проводиться комісією з представників закладу охорони здоров’я в іншому складі.

Нагадаємо, раніше у випадку смерті медичного працівника комісія створювалась територіальним органом Державної служби з питань праці, до її складу, крім представників закладу охорони здоров’я, також входили представники Держпраці і Фонду.

Повноваження щодо роз’яснення вимог розділу «Процедура розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах  вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою    COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2» надано Міністерству охорони здоров’я України.

 

Вугледарське міське відділення 

управління виконавчої дирекції 

Фонду соціального страхування 

в Донецькій області

Офіційні
24 листопада 2020
Перегляди: 285

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

Терміни «нещасний випадок» та «гостре професійне захворювання» зазначені у п. 3 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року  № 337 (далі — Порядок № 337).

Нещасний випадок — це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактору чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі підприємства чи за дорученням роботодавця), внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю, зокрема від контакту з представниками тваринного та рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на робочий день чи більше, або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на робочий день, зникнення тощо.

Гостре професійне захворювання — захворювання (або смерть), що виникло після одноразового (протягом не більш як однієї робочої зміни) впливу на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру (у тому числі інфекційні, паразитарні, алергійні захворювання) (п. 3 Порядку № 337).

Постановою КМУ від 13 травня 2020 року № 394 «Про внесення зміни до переліку професійних захворювань» діагноз «Гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2» внесена до розділу V. Захворювання, викликані дією біологічних факторів Переліку професійних захворювань, затверджені постановою КМУ від 8 листопада 2000 року № 1662.

Пунктом 7 Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Академією медичних наук України, Міністерством праці та соціальної політики України від 29.12.2000 № 374/68/338 визначено, що при захворюваннях інфекційного походження (вірусний гепатит, бруцельоз, сибірська виразка, кліщовий енцефаліт та інші) діагноз установлюється лікарем-інфекціоністом та профпатологом з урахуванням епідрозслідування, проведеного фахівцями територіальної СЕС».

Міністерство охорони здоров’я України у листі № 05.1-11/18857/2-20 від 07.07.2020 наголошує на необхідності вчасного проведення епідеміологічного розслідування та виявлення осіб в осередку захворювання з внесенням до форми облікової статистичної документації, а саме до форми №357/о «Карта епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання», затвердженої наказом МОЗ України від 11.07.2000 № 160 та подання цих матеріалів до відповідних комісій з розслідування відповідно до запитів комісій.

Міністерство охорони здоров’я України у листі від 06.04.2020 №05.1-08/9247/2-20 та Державна служба України з питань праці у листі від 07.04.2020 №2480/1/3.5-20 зазначили, що лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку № 337.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 337 заклад охорони здоров’я зобов’язаний невідкладно передати з використанням засобів зв’язку (факс, телефонограма, електронна пошта) та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві за формою згідно з додатком 1:

- підприємству (установі, організації), де працює потерпілий або на якому він виконував роботу;

- територіальному органові Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння);

- робочому органові виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за місцем настання нещасного випадку (далі - робочий орган Фонду).

Згідно з пунктом 8 Порядку № 337 роботодавець у разі отримання інформації про гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо зобов’язаний протягом двох годин повідомити:

- територіальний орган Держпраці,

- робочий орган Фонду соціального страхування України,

- керівника підприємства (установи, організації), на території якого сталося гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації),

- керівника первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок - керівника профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки - уповноважену найманими працівниками особу з питань охорони праці, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2.

Якщо гостре професійне захворювання (отруєння) підлягає спеціальному розслідуванню відповідно до пункту 10 Порядку № 337, повідомлення додатково надсилається:

- місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування (у разі відсутності уповноваженого органу чи наглядової ради підприємства);

- органові галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності - територіальному профоб’єднанню;

- органові поліції (у разі настання гострого професійного захворювання (отруєння), що призвело до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків).

За результатами розслідування, комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках), складається акт розслідування за формою Н-1, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (постанова КМУ від 17.04.2019 № 337).

Фонд соціального страхування України здійснює загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників від нещасного випадку та професійного захворювання, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Застраховані особи у разі втрати працездатності у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, встановлення гострого чи хронічного професійного захворювання мають право на отримання від Фонду соціального страхування відповідної допомоги чи страхової виплати.

Вугледарське міське відділення

Фонду соціального страхування

України в Донецькій області

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Наступна
  • Кінець
© ТОВ "ФЛЕШ"
Використання матеріалів сайту, лише за умови гіперпосилання на ugledar.com

Корисні посилання

  • Президент України
  • УкрНет
  • Погода в Вугледарі

Посилання

  • Вугледарська міська рада
  • Вугледарський Коледж
  • Верховна Рада України
© 2017 ТОВ "Флеш"

Поиск

  • Головна
  • Новини
    • Офіційні
    • Приватні
  • Оголошення
  • Публікації
  • Інтерв’ю
  • Фото/відео
    • Фото
    • Відео
  • Пошук