- Публікації
- Перегляди: 1503
Основні причини настання нещасних випадків на виробництві та шляхи їх подолання
Одним з основних завдань вдділення Фонду у м. Вугледарі є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворювань.
Аналіз травматизму, проведений за І півріччя 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 роки показав, що рівень травматизму та професійних захворювань збільшився.
Так, в 2017 році на підприємствах-страхувальниках у І півріччі було зареєстровано 28 нещасних випадків, а в аналогічному періоді 2016 року – 21 нещасних випадків, тобто відбулося збільшення рівня травматизму на 33,3%.
Найбільша кількість нещасних випадків на виробництві, а саме 26, сталася на вугільних підприємствах міста, 2 випадки, із загального числа, сталися на інших підприємствах міста.
Розподіл нещасних випадків за 6 місяців 2017р. по вугільним підприємствам виглядає наступним чином:
По видам подій, що призвели до нещасного випадку:
- Падіння, обрушення, обвали предметів, матеріалів, породи, грунту, тощо- 8, в тому числі:
- Обвалення та обрушення породи, грунту, тощо – 8
- Падіння устаткування (обладнання) або їх конструктивних елементів - 1
- Падіння потерпілого - 7 у т.ч. під час пересування – 4
- Дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 5
- Пригоди (події) на транспорті- 1
- Інші види – 4.
Серед причин нещасних випадків переважають організаційні – 71,4% (20 нещасних випадків), через психологічні сталося 28,6% (8 нещасних випадків).
Найпоширенішими організаційними причинами є:
- порушення трудової і виробничої дисципліни, а саме:
- невиконання вимог інструкцій з охорони праці;
- невиконання посадових обов’язків;
Найпоширенішими психофізіологічними причинами є:
- особиста необережність потерпілого.
Велика роль у подоланні організаційних причин настання нещасних випадків покладається на роботу страхових експертів з охорони праці.
Страхові експерти відділення приймають 100% участь у роботі комісій з розслідування нещасних випадків на підприємствах. Постійно проводять спільно з роботодавцями роботу щодо дотримання на підприємствах норм чинного законодавства з охорони праці, забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці. Значна увага приділяється організації навчання та інструктажів працівників з питань охорони праці; проведенню робіт з підвищеною небезпекою, підготовленості працівників, зайнятих на таких роботах.
При цьому, підприємствам надається допомога у підвищенні ефективності функціонування системи управління охороною праці та виконання посадовими особами обов'язків, передбачених відповідними положеннями; у розробленні нормативних актів про охорону праці та профілактичних заходів, спрямованих на підвищення безпеки виробництва. Велика увага приділяється пропаганді безпечних умов праці на підприємствах страхувальників.
І на закінчення, прагнемо звернутися до роботодавців. Поліпшуйте стан охорони праці на ваших підприємствах та виховуйте культуру охорони праці серед працівників, тому що це наш спільний обов'язок – забезпечити гідну і безпечну працю.